Tuesday, July 23, 2024
HomeSportWan-Bissaka: Ja pse Cristiano është shoku më i mirë i skuadrës

Wan-Bissaka: Ja pse Cristiano është shoku më i mirë i skuadrës

Mbrojtësi i djathtë i Manchester United, Aaron Wan-Bissaka, e ka cilësuar Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur.

Duke folur për JD Sports, mbrojtësi i djathtë anglez tha:

“Lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur është Cristiano Ronaldo, për shkak të etikës së tij të punës dhe mënyrës se si e shtyn veten dhe mentalitetin e tij”.

Ronaldo iu bashkua United në verën e vitit 2021 nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer.

Ai qëndroi në klub deri në dhjetor 2022, pas së cilës Ronaldo u largua nga United. Wan-Bissaka ishte një shok ekipi i kapitenit portugez gjatë kësaj kohe.

Ai shënoi 24 gola në 39 ndeshje në sezonin e tij të parë, por nuk ishte një titullar i rregullt sezonin e ardhshëm, përpara se të vendoste të bashkohej me Al Nassr në janar 2023.

Që kur u bashkua me Al Nassr, Ronaldo ka regjistruar 39 gola dhe 13 asiste në 45 ndeshje për klubin saudit.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments