Friday, June 14, 2024
HomeLajmeReagon aktivisti i BDI-së ndaj Ali Ahmetit: Komandant a me po të...

Reagon aktivisti i BDI-së ndaj Ali Ahmetit: Komandant a me po të njejtët Horra bëjmë kualicion?!

Valmir Alili aktivist i Bashkimit Demokratik për Integrim ka reaguar pas zyrtarizimit të bashkëpunimit koalicionues të Frontit Europian ndërmjet Bashkimit Demokratik për Integrim, Partisë Demokratike Shqiptare si dhe Partisë Demokratike Europiane, zgjerim ky i cili u bë gjatë ditës së sotme ndërsa ditë më parë u bë nënshkrimi i marrëveshjes dhe me Lëvizjen Populli.

Alili përmes një postimi në facebook ia përkujton kreut të BDI-së, Ali Ahmeti deklaratën të cilën e pati thënë në debatin “Click plus” në TV21 se nuk koalicion me horra duke aluduar në partitë më të reja të kampit opozitar shqiptarë.

Postimi i plotë i Valmir Alilit:

“”FRONTI PËR EUROP” 🤝
Si sot më kujtohet një deklarat e Komandantit “POR ME HORRA NUK ULEM” e ndërsa sot me po të njejtët Horra bëjmë kualicion?!?

Kryetar shumë shpejt e harove 2006 dhe 2008.
Shumë shpejt i harove deklaratat e Menduh Thaçit për ushtarët e UCK-së,se janë organizat Teroriste?!?!

Por ne aktivistët nuk mund ti harojm ofendimet,degradimet, torturat që kemi kaluar gjatë udhëheqjes së Pdsh-së.
4500 aktivist,funksionar e mbështetës të BDI-së ngelën në mëshirë të fatit në 2006.
Në 2008 u ndjekshim nga ALLFAT e Menduhit në çdo aktivitet e në çdo përpjekje për të siguruar vota për BDI-në.
Haruat se pat edhe gjakëderdhje, tortura, reket etj etj.

Tani ka ngel vetëm edhe KRYEHORRI z.Sela tju bashkangjitet edhe nrregull jeni.

Unë si Aktivist dhe mbështetës i BDI-së për 22 vite,dua tju them të gjithëve se nuk kam vota për Menduhin i cili e din se i vetëm nuk e kalon as pragun,po ashtu e dinë edhe Zejdi me Arianitin..

Arianiti Sot tha se të vegjëlitë,ndahen e përçahen e të mëdhenjtë bashkohen.
Një pyetje kisha,A nuk ishit ju ai i cili u nda nga Besa,a nuk ishit ju njeriu më i përkëdhelur në Besa dhe po Ai që pati më së shumti privilegje?!?

Më mirë Humbës e façebardhë me Opozitën se sa fitues e Ftyrëzi me Europën e koruptuar….”, shkruan akstivisti i BDI-së, Valmir Alili.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments