Tuesday, July 23, 2024
HomeLajmeNebiu: BDI nga frika, grumbullon parti që s’kanë peshë zgjedhore

Nebiu: BDI nga frika, grumbullon parti që s’kanë peshë zgjedhore

“Vendimi i zotit Arben Taravari për t’iu bashkangjitur opozitës së bashkuar (VLEN), e më pastaj të shpallet kandidat për zgjedhjet presidenciale, me vete shkaktoi disa poteze tjera, një ndër ta ishte që edhe BDI-ja të del me kandidatin e saj për president… BDI duke u përcaktuar për kandidat presidencial, e vështirësoi organizimin e frontit evropian për zgjedhje parlamentare, rrjedhimisht edhe për zgjedhje presidenciale. Ky reagim i BDI-së, erdhi si rezultat i frikës dhe rrezikut për pozitat e tyre, gjë që imponoi tërheqjen në koalicion të disa partive tjera, që realisht nuk kanë ndonjë peshë zgjedhore, përvec se disa prej tyre shkaktojnë një percepcion të tillë”, ka thënë analisti Besim Nebiu, në emisionin “Samo Vistina” të televizionit maqedonas “Kanla 5”.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments