Friday, June 14, 2024
HomeMaqedoniMot me diell dhe vranësira

Mot me diell dhe vranësira

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje të dobëta lokale, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimalë do të jetë në interval prej -3 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë.

Në Shkup moti paradite do të jetë me vranësira të ndruyshueshme, pasdite me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments