Tuesday, July 23, 2024
HomeLajmeMosvotimi i ligjit për lojërat e fatit/ Kasami: Fitore për qytetarët, BDI...

Mosvotimi i ligjit për lojërat e fatit/ Kasami: Fitore për qytetarët, BDI mori mesazhin

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami e ka quajtur një fitore për qytetarët mosvotimin në Kuvend të ligjit për lojrat e fatit.

E shoh si një fitore të të gjithë atyre që e kanë pasur hallin e kësaj përhapje të pakontrolluar të objekteve të lojrave të pafatit do të kisha thënë. Unë uroj që BDI të mos tentoj ta fut nga fillimi këtë ligj në procudurë sepse e ka marrë mesazhin edhe nga një pjesë e deputetëve.

Kasami porositi BDI-në që të reflektoj sepse ky ligj është në dëm të qytetarëve dhe tiu kërkoj falje këtyre të fundit.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments