Friday, June 14, 2024
HomeTeknologjiModeli i ri i Alfa Romeo-s do të quhet Brennero

Modeli i ri i Alfa Romeo-s do të quhet Brennero

Alfa Romeo rregullisht “ngacmon” ithtarët e saj rreth modeleve të reja të veturave.

Së fundmi, prodhuesi italian ka shpërndarë një video në rrjetet sociale, e cila i referohet thashethemeve se varianti i ri SUV i segmentit B do të quhet “Brennero”.

“Ndoshta e kemi ditur gjatë gjithë kohës”, thuhet në përshkrimin e videos.

Video përfshin edhe disa koordinata GPS për në Muzeun Arese, shtegun Baloccco dhe Stelvio Pass, të cilat na dërgojnë në Brennero, Itali.
Itali.

Itali.

 

Shtegu për në Brennero është pak më shumë se 45 kilometra i gjatë dhe llogaritet si një nga “më të ulëtit” në Alpe.

Gjithashtu edhe modelet e tjera SUV Alfa Romeo Tonale dhe Stelvio janë emëruar pas rrugëve malore në Alpe.

SUV-i i ri i Alfa Romeo-s pritet të debutojë në fillim të vitit 2024, dhe në thelb do të jetë versioni i Alfa Romeo-s Jeep Avenger dhe Fiat 600.

Brennero pritet të jetë modeli i ri i parë elektrik i markës italiane. /Telegrafi/

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments