Tuesday, July 23, 2024
HomeMaqedoniMexhiti: Tani kemi 78 deputetë, deri në formimin e qeverisë do të...

Mexhiti: Tani kemi 78 deputetë, deri në formimin e qeverisë do të kalohet numri 80

Kjo Qeveri nuk do të jetë qeveri e mbijetesës, tha Izet Mexhiti nga VLEN në intervistë për TV21. Mexhiti theksoi se koalicioni qeverisë në Kuvend ka aktualisht 78 deputetë, por që deri në formimin e qeverisë pritet të kalohet numri 80.

“E kemi thënë në fushatë, por po e themi edhe sot se kjo qeveri do të jetë me një shumicë shumë stabile, pra tani më ka 78 deputetë dhe deri në formimin e qeverisë do të kalojë edhe numrin 80. Qeveri me potencial politik, me vullnet, që do t’i përkushtohet integrimit europian, luftës së korrupsionit me tolerancë 0, kthimin e shtetit ligjor”, tha mes tjerash Mexhiti.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments