Tuesday, July 23, 2024
HomeKryesoretKongresi i ASH-së së Taravarit, shkarkon Selën nga pozita e kryetarit të...

Kongresi i ASH-së së Taravarit, shkarkon Selën nga pozita e kryetarit të Kuvendit partiak

Me ndryshimet e statutit të ASh-së, të miratuara në Kongresin e jashtëzakonshëm që është mbajtur në Shkup nga krahu i Arben Taravarit, do të ketë ndryshime në Kuvendin e partisë.

Ziadin Sela nuk do të jetë më kryetar i Kuvendit të ASh-së dhe funksionin e tij do ta bartë lideri aktual i partisë, Arben Taravari, bëhet e ditur nga ASH-ja, transmeton TV21.

Blerant Ramadani në paraqitje para mediave ka bërë të ditur se janë shfuqizuar edhe vendimet e marra në mbledhjen e Kuvendit të ASh-së, të thirrur nga Ziadin Sela më 10 shkurt 2024 në Shkup./TV21

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments