Tuesday, July 23, 2024
HomeMaqedoniKasami: Vota për VLEN do të jetë masive, ofendimet e Artan Grubit...

Kasami: Vota për VLEN do të jetë masive, ofendimet e Artan Grubit – sjellje e një huligani

Kreu i BESËS, Bilall Kasami gjatë intervistës dhënë në Alsat tha se pavarsisht koalionimeve me partitë e sapoformuar që mundohet ti bëj BDI, kjo nuk do ta shpëtoj nga humbja në zgjedhje.

“Në këtë rast unë besoj që votuesi është përckatuar, ashtu siç ka ndodhur edhe në të kaluarën. Vota do të jetë masive për VLEN, vota do të jetë shumë e fuqishme anti-BDI dhe këtu më nuk i ndihmon Ali Ahmetit as Menduh Thaçi, as Ziadin Sela dhe as eksponentë tjerë politik që i përmendet spese rezultati VLEN dhe ANTI-VLEN do të jetë shumë i thellë”, tha Kasami.

Sa i përket gjuhës së urrjetjes që përdori ditë më parë zv kryeministri Artan Grubi ndaj krerëve të opozitës shqiptare, Kasami tha se ai ka treguar fytyrën e vërtetë të një huligani.

“Njeriu në momente të cakuara tregon fytyrën e vërtetë. Në këtë rast unë mendoj që Artan Grubi ka treguar fytyrën e vërtetë të një huligani”, u shpreh kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments