Tuesday, July 23, 2024
HomeSportJuventusi po i shet dy lojtarë për ta blerë Edon Zhegrovën

Juventusi po i shet dy lojtarë për ta blerë Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova është objektivi i madh i Juventusit për krahun e majtë të sulmit dhe për këtë ka vendosur disa lojtarë në shitje.

Ylli i Kosovës, po luan një sezon të jashtëzakonshëm me Lille, ku në 20 paraqitje gjithsej është i përfshirë në (11) gola dhe asistime.

Anësori vlerësohet rreth 15 milionë euro dhe mund të luajë si majtas ashtu edhe djathtas dhe përshtatet mirë në formacionin 4-3:3.

Sipas TMW, Zonja e Vjetër, do të vë në shitje Samuel Iling Jr. dhe Filip Kostic për të mbushur arkat.

I pari vlerësohet mbi 20 milionë euro dhe pëlqehet nga shumë klube në Ligën Premier, ndërsa i dyti pëlqehet nga Crystal Palace dhe kishte ofertë në dimër.

Me shitjet e mundshme të kësaj dyshe, Juventusi do të ketë parët për të bërë ofertën e duhur te Lille për Edon Zhegrovën.

Juventus dhe Lille kanë marrëdhënie të shkëlqyera, pasi së fundmi Diago Djalon dhe Timothy Weah përfunduan te Zonja e Vjetër.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments