Friday, June 14, 2024
HomeMaqedoniHumbësi serik i zgjedhjeve Ziadin Sela nga urrejtja për fitoret e Arben...

Humbësi serik i zgjedhjeve Ziadin Sela nga urrejtja për fitoret e Arben Taravarit edhe gënjen

I ftuar në emisionin “Klan Debat” në Klan M, Ziadin Sela nga koalicioni Fronti Evropian, në përgjigjen e tij ndaj statusit të Arben Taravarit në facebook, ai tha se Fronti Evropian nuk ka gënjyer në asnjë moment sepse ka fituar një numër të konsiderueshëm votash më shumë se kundërshtarët dhe është koalicioni që e ka legjitimitetin e popullit.

“Humbi në vendin e tij dhe sësrish nuk e pamë që të tërhiqet. Këto lloj statusesh në facebook nuk janë për t’u komentuar sepse i shërbejnë asaj garës që unë e quaj gabim, faktorit politik shqiptarë i duhet unifikim qëndrimi, tryezë bisedimesh, dhe jo për të bërë garë se kush është më i afërt me Mickoskin, apo me ndonjë mandatarë tjetër. Ky lloj mesazhi që është dhënë ne jemi pjesë e qeverisë, tregon se ky ka jarani me këto të cilët kanë marrë mandatin dhe në emër të kësaj jaranie flet me siguri, ndërkohë që i mungon ajo më e rëndësishmja të marrësh mandat në demokraci, ku fatin e tiju ia delegon qytetari”, tha Sela.

Kujtojmë që Ziadin Sela njihet një humbës serik i cikleve zgjedhore, ndërsa Taravari një fitues ku dhe në zgjedhjet e fundit presidenciale Arben Taravari në lagjen e tij në Gostivar doli fitues me 424 vota ndërsa kundër kanditai nga Bujar Osmani nga koalicioni Froni Evropian 332 vota, ndërsa në vendvotimin 421 ku voton Taravari rezultati ishte 67 vota për te dhe 45 për

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments