Monday, July 15, 2024
HomeOpinioneFejzi Hajdari: Apasievit i pengojnë kuadrot si Arben Fetai, të shkolluar jashtë,...

Fejzi Hajdari: Apasievit i pengojnë kuadrot si Arben Fetai, të shkolluar jashtë, me integritet dhe përvojë ndërkombëtare

Shkruan Fejzi Hajdari

“Apasievi e nderon vorrin e Enverit por atij i pengon Albini. Poashtu i pengon një shqiptar nga Sllupçani që kthehet në trojet e veta ku ka qenë denbabaden. Nuk ka shërim për Apasievin”, Arben Fetai.

A ju kujtohet prej kujt kishin frike ekipet ne Ligen e Kampioneve.., prej Messit!
A po e shihni se kush i pengon Apasievit? Arben Fetai! E dini Pse? Sepse ai, dhe çifti i tij, eshte mesu ne qeveri te kene shqiptarë te pashkolluar, te degjueshem, dhe “shiptarë sipas nevojes” dhe jo kuadro, si katagoria e Arben Fetait, i shkolluar jashte ne mes te Brukselit, me eksperience te madhe ne organizmat nderkombetare, me integritet, dinjitoz, eksperience dhe aktivitetet tjera, te cilat e kane kalitur si kuader te profilizuar…
Nuk doja sinqerisht te merrem me kete fare Apasievin, sepse per mua personalisht, eshte me shume se nencmim te merrem me nje te tille si ky, i cili realisht, te vetmen “vlerë” e ka urrejtjen ndaj shqiptareve ose “nacionalizmin”. Nacionalizem nuk eshte t’i urreshë te tjeret, por eshte shovenizem.
Arben Fetai eshte shembulli me i mire, se maqedonasve te kategorise se Apasievit, i pengojne kuadrot cilesore shqiptare. Apasievi vetem se mund ta enderroj karrieren e deritanishme te Arbenit, ne cdo aspekt, intelektual, material, arsimor, kombetarë etj.
Per te qene nacionalist, ose te luash ne ate kartë, duhet ta duash ne radhe te pare vendin tend – Maqedonine… Apasievi me sjelljen ne parlament prej huligani e rrugaci, me shume ka lene pershtypjen se nuk e don Maqedonine, porse duke u shitur si i tille, don te perfitoje nga ajo… asgje me shume se kaq.
E ka gjete mire formulen(!!), duke e akuzuar Arbenin, Apasievi don me thurr karriere te “patriotit demode”!
Ketij lloj modeli te “patriotit” qe moti i ka ika moda edhe tek vet maqedonasit…, si vone e ka fillu “pubertetin”!

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit