Tuesday, July 23, 2024
HomeSportBayern Munich kërkon të ‘rrëmbejë’ Ronald Araujo

Bayern Munich kërkon të ‘rrëmbejë’ Ronald Araujo

Bayern Munich ka vendosur synimin e tij për të siguruar shërbimet e qendërmbrojtësit të Barcelonës, Ronald Araujo, me një ofertë marramendëse prej 100 milionë euro, siç raportohet nga Marca.

Skuadra e Bundesligës është një nga disa klube që konkurrojnë për nënshkrimin e mbrojtësit të talentuar, transmeton GazetaBlic Sport.

Barcelona ka zgjatur një ofertë fitimprurëse për Araujo, duke kërkuar të zgjasë qëndrimin e tij në Camp Nou përtej marrëveshjes së tij aktuale, e cila skadon në vitin 2026. Zgjatja e propozuar e kontratës do ta lidhte Araujon me Blaugrana deri në vitin 2029.

Megjithatë, kjo gjë nuk është pranuar nga agjentët e futbollistit dhe Bayern Munich do të tentojë të finalizojë një marrëveshje për të.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments