Friday, June 14, 2024
HomeMaqedoni“Artan Grubi bëri valixhet gati nga ministria, vendin e tij e zë...

“Artan Grubi bëri valixhet gati nga ministria, vendin e tij e zë Izet Mexhit”

Zëvendës kryeministri i parë në largim dhe ministri për sistem politik dhe mardhënje ndërmjet bashkësive, Artan Grubi gjatë javës së kaluar si duket i ka bërë gati valixhet me gjësendet nga zyra e tij.

Në fotografinë e dërguar në redaksinë e portalit Fol shihen inventar i paketuar dhe gjëra të tjera.

Kujtojmë që bisedimet për Qeverinë e re janë nga fundi gjatë ditëve në vazhdim do të dihen të gjithë emrat e bartësve të funksioneve në pozitat kyçe.

Ndërkaq, Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti nga koalicioni VLEN do të jetë Zëvendës-kryeminsitër i parë dhe ministër i Ekologjisë.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments