Tuesday, July 23, 2024
HomeMaqedoniArgjent Muça emërohet drejtor në Spitalin e Gostivarit

Argjent Muça emërohet drejtor në Spitalin e Gostivarit

Argjent Muça nga dita e sotme ka marrë detyrën drejtor në spitalin e përgjithshëm “Ferid Murad” në Gostivar.

Muça vjen në vend të Ylber Ademit, të cilin ministri i ri i shëndetësisë, Arben Taravari e shkarkoi që në ditën e parë për shkak të skandalit me konkursit të fundit për punësim në spitalin e Gosrivarit.

Ademi, kuadër i BDI-së në një video inçizim publikuar kohë më parë me zë dhe figurë, thotë se punësimet e fundit ishin bërë me urdhër nga lartë.

Ndryshe, Argjent Muça është kuadër i ri, me përvojë të pasur, ai është specijalist i endokrinologjise dhe doktor shkence i dijabetologjise, i punësuar në klinikën e endokrinollogjisë.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments