Tuesday, July 23, 2024
HomeMaqedoniArben Fetai: Unë vij nga Sllupçani, asnjë rom ska qenë në radhët...

Arben Fetai: Unë vij nga Sllupçani, asnjë rom ska qenë në radhët e UÇK-së

Shefi i kabinetit të kryetarit të ASH Arben Taravari, Arben Fetai në Clik plus tv 21 ka deklaruar se ai është nga fshari Sllupçan, fshatin kryesor të luftës së 2001 dhe deri më sot askush nuk ka deklaruar apo dëshmuar se në luftën e 2001 ka pasur ushtarë rom në radhët e UÇK-së.

Fetai ka thënë se janë skandaloze deklaratat e Ali Ahmetit dhe Sadulla Durakut, për pjesmarrjen e romëve në luftën e 2001, dhe këtë e thonë për ta arsyetuar koalicionin me partinë rome të Kurto Dudushit.

RELATED ARTICLES

Lajmet e fundit

Recent Comments